Elektrický skútr (koloběžka) je plnohodnotnou formou kompaktní dopravy,

s níž můžete rychle a bez dopravních zácp do práce, nákupního centra nebo metra. Jak vybrat správný elektrický skútr pro dospělé a nejbezpečnější elektrický skútr pro děti, řekneme vám v tomto článku.

 elmoto2

Výkon motoru

U dospělých skútrů má motor více možností pro rychlou akceleraci. Dětské koloběžky jsou méně ostré, určené pro hladkou a neklidnou jízdu. Elektrické skútrové motory se dodávají ve dvou variantách – s řetězovým pohonem (umístěným na boku kola, otáčením přes řetěz) a motorovým kolem (motor je zabudován do kola). Ty jsou silnější, pracnější a trvají mnohem déle, protože jsou uvnitř skryté a méně se opotřebovávají.

Rozsah výkonu elektrických skútrových motorů je velmi široký: 100-5400 wattů. Na krátkou jízdu bude mít dítě dostatek modelů s kapacitou 150-125 wattů. Dostatek energie pro jízdu dospělého při pohodlné rychlosti až 30 km / h–350 wattů. Pokud plánujete vyjet z města na elektrickém skútru, cestujte dlouhou dobu a dobrou rychlostí – vyberte si model s výkonem nejméně 500 wattů.

Rychlost

Pro dětské elektrické skútry je rychlost 15 km / h bezpečná rychlost. Pokud potřebujete koupit dobrý elektrický skútr (koloběžku) pro dítě, věnujte pozornost modelům, kde je možné nezávisle snížit rychlost pomocí přepínače na zařízení nebo mobilní aplikaci. Mezi dospělými modely, široká škála skútrů, dosahující rychlosti přes 40 km / h. Rychlejší zařízení jsou vybavena pneumatickými koly pro pružnější a pohodlnější jízdu.

Kola

Čím větší je průměr kola, tím jemnější je jízda. K dispozici jsou elektrické skútry (koloběžku) s malými 4 palcovými koly až obřími nad 12 palců. S rostoucím průměrem se zvyšuje měkkost jízdy. Takové koloběžky snadno překonají jámy, jezdí na štěrku, trávě, písku, a dokonce i sněhu.

Jízda na koloběžce s velkými nafukovacími koly Off Road je snazší, ale její hmotnost je mnohem větší než u modelů s litými gumovými koly. Litá kola usnadňují konstrukci, není možné je propíchnout – to je místo, kde končí jejich výhody.

Nejoblíbenější modely jsou koloběžky s průměrem kola 8-10 palců. Nejlepší elektrické skútry (koloběžky) jsou nutně vybaveny křídly, která chrání jezdce před nečistotami, vodou před kalužemi a malými kameny, které letí pod koly.

Hmotnost

Dobře vybavený, silný elektrický dětský skútr dokáže pojmout až 70 kg váhy. Dospělé modely vydrží až 150 kg, díky větší kapacitě baterie a motoru jsou vždy masivnější. Čím lehčí je skútr, tím méně jede na jedno nabití a tím nižší je jeho rychlost. Nejoblíbenější pro dospělé a děti jsou modely o hmotnosti do 12 kg, poměrně stabilní, ale ještě těžké.

Ale pokud průměrný člověk není pro vás, pokud chcete vyjet z města i na neprůchodných silnicích, při plné rychlosti, spolu s větrem, pak vaše doprava váží nejméně 20 kg. Nejmodernější elektrický skútr pro dospělé, který jede rychlostí 80-90 km / ha běží rychlostí 130 km, může dosáhnout 40 kg. Takové rychlé „auto“ je vybaveno sedačkou pro pohodlí. Zdá se, že v blízké budoucnosti se technologicky nejvyspělejší elektrické skútry promění v nějaký druh supernovy dopravy.

Dojezd

Samozřejmě 130 km bez nabíjení jsou jedinečné vlastnosti nejdražších modelů. Většina elektrických skútrů takové požadavky nemá. Pokud může přeprava cestovat po doplnění energie 20-25 km – jedná se o vynikající elektrický skútr pro dítě. Pro neustálý pohyb ve městě je lepší, když dospělý má větší příležitost a kupuje model, který vydrží bez energie 35 km.

elsamo3

Co jiného hledat?

Existuje několik dalších důležitých vlastností, na které si lidé ne vždy pamatují, když si kupují elektrický skútr pro dospělé nebo děti, ale je důležité je zvážit:

  • Nastavení výšky volantu. Pokud si koupíte elektrický skútr pro děti různého věku, je důležitá schopnost nastavení výšky sloupku řízení. Na elektrickém skútru pro dospělou rodinu může být tato vlastnost také užitečná, pokud ji jezdí lidé různých velikostí.
  • Tvar paluby. Paluba nebo opěrka pro nohy by měla být široká a ideálně vyrobena z protiskluzového materiálu.
  • Skládací kliky. Samotné koloběžky jsou poměrně úzké a volant vyčnívá výrazně z obou stran, má šířku až 40 cm. Skládací konstrukce usnadňuje skladování skútrů. Kliky lze odšroubovat, složit nebo svisle otáčet.
  • Barva. U stylových černých skútrů jsou škrábance viditelnější, ale snadno se maskují speciální barvou nebo jednoduchým fixem.
  • Přítomnost odnímatelného sedadla. Může být užitečný jak na dětském skútru, tak i na velkém vysokorychlostním modelu s ujetými kilometry několik desítek kilometrů.
  • Kmen. Je vhodné, pokud plánujete navštívit obchod na elektrickém skútru nebo jít na piknik.
  • Podsvícení Vestavěný světlomet zajišťuje bezpečnou jízdu ve večerních i nočních hodinách.
  • Displej Zde můžete vidět všechny ukazatele jízdy, včetně rychlosti, počtu najetých kilometrů, úrovně nabití. O displej se můžete postarat alespoň při poslední příležitosti: pokud jezdíte na skútru na velké vzdálenosti a předčasné vybití baterie způsobí mnoho problémů se zpětnou přepravou skútru.
  • Dálkové ovládání pomocí aplikace na smartphonu. Na něm můžete sledovat jízdní parametry, omezit rychlost skútru, přepnout do režimu úspory baterie, upravit kapacitu světla obrysových světel, dokonce zapnout program ochrany proti krádeži.

Elektrický dětský skútr je potřebný více pro zábavu. Pro teenagery je snadné se dostat do sekce, kruhu, do sportovní školy. Důkladně vybraný skútr pro dospělé se může stát plnohodnotnou mobilní dopravou pro neustálý pohyb po městě i mimo něj. Hlavní rozdíly mezi přepravou dospělých a dětí jsou vyjádřeny v hmotnosti, síle, rychlosti, vzdálenosti jízdy. V našem obchodě si můžete objednat. Katalog obsahuje originální značkové modely, elektrické skútry (koloběžky) Kaabo a dalších populárních výrobců.

Zpět do obchodu