Proč koupit elektrokoloběžku nebo elektromotocykl?

12 důvodů proč

 

 1. Provozní náklady jsou u elektroskútru nebo elektromotocyklu zlomkem provozních nákladů u strojů se spalovacím motorem.

 2. Dynamika jízdy elektroskútru nebo elektromotocyklu je podstatně lepší než u spalovacích modelů. Zrychlení vyšší a bez záškubů vznikajících při řazení rychlostí u vozidel se spalovacím motorem, záběr motoru okamžitý v kterékoli rychlosti a to již od nuly.

 3. Zatím co spalovací motor má přes stovky pohyblivých dílů tak elektromotor má jen ložisko, rotor a stator.

 4. Díky podstatně jednodušší konstrukci je poruchovost elektroskútru nebo elektromotocyklu prakticky nulová v porovnání s poruchovostí obdobného stroje se spalovacím motorem.

 5. S elektroskútrem nebo elektromotocyklem nikdy nebudete muset jet na měření emisí.

 6. V elektroskútru nebo elektromotocyklu nikdy nebudete muset měnit a platit oleje, různé filtry a provozní kapaliny.

 7. V elektroskútru nebo elektromotocyklu budete muset měnit brzdové destičky méně často. Zatím co stroj se spalovacím motorem při brzdění opotřebovává brzdové destičky, elektroskútr nebo elektromotocykl místo toho vrací energii do akumulátoru.

 8. Elektroskútr nebo elektromotocykl prakticky není slyšet, pouze při rychlé jízdě zbývá šum vzduchu a hluk od kol.

 9. Elektroskútr nebo elektromotocykl neprodukuje emise CO2 a je provozován bez emisí = přispíváte k ochraně životního prostředí. Lze je provozovat v uzavřených prostorách (haly, sklady atd.)

 10. Cena elektřiny roste pomaleji než cena benzinu a nafty a tento trend je velice pravděpodobný i v budoucnu.

 11. Elektřinu lze získat mnoha způsoby, zatímco u běžného paliva jste odkázáni na neobnovitelný zdroj jehož dlouhodobá dostupnost je pochybná.

 12. Ušetříte nemalou částku na povinném ručení. Můžete parkovat v tzv. modrých zónách ad.
Zpět do obchodu